26 listopada 2022

Za nami kolejne rewelacyjne warsztaty w ramach realizacji projektów dofinansowanych ze środków PFRON "Aktywizujemy osoby z niepełnosprawnościami" oraz "Rozwijasz siebie - usamodzielniasz osoby z niepełnosprawnościami"

Tym razem realizowaliśmy warsztaty związane z higieną osobistą oraz z mindfulness oraz arteterapii obejmujące aktywne narzędzia służące podnoszeniu umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania. pomocy w procesie ich rehabilitacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy przygotowywali maski, które odzwierciedlały ich uczucia a następnie Wszyscy Uczestnicy odgrywali scenki rodzajowe - zabawy było co niemiara.

 

Warsztaty związane z higieną osobistą oprócz poszerzania wiedzy teoretycznej, miały także na celu wyrobienie oraz wzmocnienie m.in. somatognozji, poczucia swojego ciała, trenowania celowych ruchów, koordynacji swojego ciała, odpowiedzialności za to ciało pod postacią zakodowania/wzmocnienia pozytywnych nawyków, zwiększających samodzielność i niezależność OzN, ułatwiając im funkcjonowanie w rodzinie czy społeczeństwie, będąc jednocześnie narzędziem do aktywizacji społecznej i zawodowej. Warsztaty prowadzone w innowacyjny sposób - również dały uczestnikom wiele radości.

 

Już niedługo zaprosimy Państwa do udziału w spotkaniach podsumowujących realizację tych projektów - ale o tym przekażemy informację już za kilka dni.

 

 

Na skróty:

 

Polityka prywatności

 

Statut

 

 

05-101 Suchocin

 

Konto:

BNP Paribas 49 1600 1462 1818 2266 6000 0001

biuro@przyjacielewjablonna.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna